ArchiCAD

3D taškiniAI modeliAI IR ArchiCAD

ArchiCAD programoje galite gana sėkmingai dirbti su 3D taškiniais modeliais nuo 19 programos versijos, tačiau yra ribojamas įkeliamo taškinio modelio dydis.

Maksimalus 3D taškinio modelio dydis

Į ArchiCAD galima įkelti kelių GB dydžio 3D taškinius modelius. Tačiau net ir palyginus nedidelio objekto 3D taškinis modelis gali būti net keliasdešimties GB dydžio. Šitą problemą gali padėti išspręsti tai, kad programa palaiko kelis 3D taškinio modelio failus viename projekte. ArchiCAD palaiko universalų E57 failo formatą, įskaitant informaciją apie spalvas. 

3D taškinio modelio naudojimo ArchiCAD programoje privalumai

Galimybė importuoti didelius 3D taškinius modelius yra labai naudinga funkcija ArchiCAD vartotojams. Kadangi programoje dirbama 3D aplinkoje, taškinis modelis kaip pagrindas yra geriausias sprendimas greitai ir tiksliai sukurti esamos situacijos 3D modelį arba patikrinti jau sukurtą modelį. Tikroji pastatų ir aikštelių padėtis tampa matoma ir tinkama modeliavimo darbams.

3D taškinis modelis - tai realybė 3D formatu

Taškinis debesis yra puikus pagrindas kuriame galima identifikuoti atskirus objektus, nes iš karto pastebimi nukrypimai nuo pradinės situacijos pateiktuose brėžiniuose ar modeliuose. Interpretavimo klaidoms vietos praktiškai nelieka.

Esame įpratę kurti modelį pagal juodraščius ir matavimo užrašais. Tačiau toks metodas yra nepatikimas ir dažnai  apima per mažai informacijos ir matavimo duomenų kad būtų galima atlikti visus darbus visuose projektavimo etapuose. Be to, analizuoti užrašus ir juos apdoroti užima daug laiko. Taškinis modelis yra realybės perkėlimas į kompiuterio ekraną. Kelionė atgal į objektą papildomam matavimui tampa nebereikalinga.