AutoCAD

3D taškiniai modeliai ir AutoCAD

Viena iš geriausiai žinomų braižymo programų, palaikančių  3D taškiniu modelius, yra AutoCAD. 3D taškinių modelių palaikymas tapo standartiniu funkcionalumu nuo pilnos AutoCAD 2013 versijos. AutoCAD programoje taškinis debesis yra 3D formato, tačiau jį galima naudoti tiek 2D brėžiniams, tiek 3D modeliavimui.

3D taškinis modelis AutoCAD'ui

3D taškinis modelis AutoCAD veikia kaip tikslus pagrindas modeliavimui, todėl modeliavimas yra lengvesnis ir greitesnis. Interpretavimo klaidų tikimybė yra daug mažesnė. Papildomas darbo su Autodesk produktais privalumas yra tas, kad galima dirbti su gana dideliais 3D taškiniais modeliais, kurių dydis siekia 100 GB.

Recap formatas AutoCAD'e

3D taškinius  modelius RCP ir RSC formatu lengva susieti / importuoti į AutoCAD brėžinius. AutoCAD suteikia galimybę padaryti pjūvius 3D taškiniuose modeliuose. Tuomet tampa lengviau sudaryti planus, skerspjūvius ir fasadus pagal taškinius modelius.

Tokios funkcijos kaip taškų debesies pjūvio įsiminimas leidžia lengvai ir greitai braižyti naudojant AutoCAD. Programa taip pat suteikia galimybę taškus rodyti kitomis spalvomis tam, kad būtų dar lengviau braižyti. Kitos funkcijos leidžia padidinti arba sumažinti taškus, vaizduoti daugiau ar mažiau taškų. Modeliuotojui, kuris gerai išmano bendrą AutoCAD funkcionalumą, paprastai nekyla jokių problemų greitai perprasti modeliavimą naudojant 3D taškinius modelius.

Dirbant AutoCAD programa taip pat galima tuo pačiu metu įsikelti kelis 3D taškinius modelius. Tai dažnai neįmanoma naudojant kitas braižymo ir modeliavimo programas. Programoje taip pat galima braižyti konkrečioje  koordinačių sistemoje.

3D taškinis modelis, skirtas kitoms braižymo programoms

Vis daugiau ir daugiau braižymo programų suteikia galimybę dirbti su 3D taškiniais modeliais. Kai kuriose programinėse įrangose taškinis modelis veikia tik kaip pagrindas, o kitos programos turi automatizuotas formos atpažinimo funkcijas. Vis dažniau nebereikia modeliuoti visko, ypač kai projektuose yra reikalingi tik išmatavimai ar siekiama nustatyti ar tilps naujas objektas. Pirmiausia, norint atlikti susidūrimo aptikimą, taškinio debesies nereikia konvertuoti į modelį. Pvz., Navisworks Manage galima sulyginti 3D modelį su taškiniu modeliu.

Be AutoCAD su taškiniais modeliais galima dirbti ir REVIT, Recap, Inventor, Navisworks Manage ir Simulate Civil 3D, Plant 3D, ArchiCAD, Sketchup Pro (su įskiepiu) ir Vectorworks programose.