Ortofotografiniai vaizdai

Ortofotografiniai vaizdai

Atlikę skenavimą, galime ne tik paruošti 3D taškinį modelį bet ir sukurti ortofotografines nuotraukas iš skenuotų duomenų. Ortofotografinės nuotraukos yra greičiausias būdas gauti tikslią statinių dokumentaciją.

Kas yra ortofotografinė nuotrauka iš skenavimo duomenų?

Ortofotografinė nuotrauka yra geometriškai tiksli nuotrauka. Kalbant konkrečiau, tai yra nuotrauka, kuri yra padaryta statmenai (vertikaliai ar horizontaliai) fotografuojamam paviršiui. Kalbant apie ortofotografinę nuotrauką kaip apie brėžinį, tai tokią nuotrauką galėtumėm pavadinti vaizdu iš priekio arba vaizdu iš viršaus. Visos nuotraukos dalys turi vienodą mastelį ir projekciją, todėl visi objektai nuotraukoje atitinka realius matmenis. Tokia nuotrauka gali būti naudojama kaip pagrindas brėžiniams sudaryti, pavyzdžiui, kai reikalingas teritorijos vaizdas iš viršaus arba pastato sienos fasadas. 

Kam gali būti naudojama ortofotografinė nuotrauka iš skenavimo duomenų?

Ortofotografinėje nuotraukoje yra labai lengva identifikuoti elementus, todėl jos yra labai naudingos vykdant vertybių restauravimo projektus. Kai kuriuose projektuose ortofotografinės nuotraukos yra būtinos, kad teisingai suprasti ir įvertinti objektų formą ir struktūrą. Šios nuotraukos taip pat gali būti naudojamos kaip papildoma medžiaga matavimams atlikti. Ortofotografinės nuotraukos ir 3D taškinis modelis yra geriausia kombinacija kuriant statinių dokumentaciją. 

Greitas ir išsamus dokumentavimas

Ortofotografinės nuotraukos yra greitas, išsamus ir labai tikslus būdas dokumentuoti archeologinius tyrinėjimus, nekilnojamųjų kultūros paveldo objektų netektis ir defektus.