Skenavimas BIM modeliui

Skenavimas bim modeliui

3D taškinis modelis – tai nuskenuoto statinio skaitmeninis dvynys kompiuterio ekrane. Kokybiškai nuskenavus statinį nebereikės prie jo sugrįžti antrą kartą, nes visa reikalinga informacija bus 3D taškiniame modelyje.

Kas yra Scan to BIM?

Scan to BIM reiškia statinio 3D skenavimą taip, kad 3D taškinis modelis galėtų būti naudojamas kaip pagrindas BIM modelio sukūrimui. Kad 3D taškinis modelis būtų tinkamas naudoti, jis turi būti geros kokybės: turėti pakankamą taškų tankumą, nuskenuotos visos kritinės objekto vietos ir jame turi nebūti nereikalingų taškų-atspindžių ir pašalinių objektų. Jeigu planuojate naudoti automatizuotą vektorizavimo sprendimą, taip pat reikalingas geros kokybės 3D taškinis modelis, priešingu atveju nebus išnaudotas visas automatizavimo potencialas.

Didelis taškų tankumas nebūtinai reiškia gerą taškinio modelio kokybę. Kodėl?

Pirmiausia todėl, kad kuo daugiau taškų – tuo “sunkesnis” taškinis modelis, o tai reiškia, kad su tokiu modeliu bus sunkiau dirbti: jis lėčiau vartysis, ilgiau kraus taškus. Taip kompiuterio resursai bus naudojami neoptimaliai. 

Antra: kuo daugiau taškų, tuo sunkiau atsirinkti, kurie taškai atitinka tikrą objekto formą, o kurie tik iškreipia objekto vaizdą. Pagal Jūsų poreikius mes užtikriname, kad taškų tankumas būtų toks, kokio reikia.

Kada naudingas Scan to BIM?

Scan to BIM ypač naudingas atliekant statinių rekonstrukciją, restauravimą ir remontą. Senų pastatų brėžinių dažniausiai nėra arba jie yra prastos kokybės, popieriniai, todėl sunkiai panaudojami. Jeigu senų pastatų brėžiniai ir egzistuoja, jie dažniausiai yra 2D formato, o statinio pokyčiai ne visada yra tinkamai dokumentuojami. Todėl esamuose brėžinuose gali būti ne visa informacija ir reali pastato būklė juose neatsispindi. Nuskenavus statinį iki pradedant projektavimo darbus, būsite tikri, kad turite visą informaciją, kuri atitinka esamą situaciją.

Ar viską reikia vektorizuoti?

Dar viena priežastis naudoti geros kokybės 3D taškinį modelį – toks modelis gali būti naudojamas vietoj vektorizuoto 3D modelio.

Nuskenavus statinį, jo taškinis modelis yra realių matmenų ir kiekvienas taškas turi savo x, y ir z koordinatę. Todėl viskas, ką matote taškiniame modelyje, yra ten, kur ir realybėje: durys, sienos, langai ir kiti įrengimai. Jūsų pageidavimu taškinis modelis gali būti tikrų spalvų, o tai 3D taškinį modelį padaro dar labiau realistišku.

Jei visgi nuspręsite, kad vektorizuotas modelis yra reikalingas, galite vektorizuoti tik tas vietas, kurios yra reikalingos tuo metu, o kitas dalis palikti vėlesniam laikui.